شهدای شهرستان آغاجاری و امیدیه

این وبلاگ منعکس کننده ی زندگینامه ، عکس ها و خاطرات شهدای گرانقدر آغاجاری و امیدیه می باشد.

زندگینامه ی شهید علی مزاری
ساعت ٧:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۳/۳٠   کلمات کلیدی: شهید علی مزاری

 

 

زندگینامه ی شهید علی مزاری

 

در نیمه شب 3/6/1352  در روستای گندیده از توابع شهرستان بهمئی در استان کهگلویه و بویر احمد  در خانواده ای مستضعف و مذهبی ، فرزندی چشم به جهان گذاشت  که او را علی نام گذاشتند .به دلیل مشکلات مالی، پدرش به همراه خانواده ، بعد از مدتی جهت کار به آغاجاری آمد و در آنجا ساکن شدند. محل سکونت آنها کوی 17 شهریور آغاجاری شد و پدرش  هم جذب شرکت نفت شد. علی تحصیلات ابتدایی را در دبستان شهید عطوفت  و گودرزی(سعدی) ادامه داد. او تحصیلات راهنمایی را در مدرسه شهید تاراج (اباذر) گذراند وسپس برای کمک به خانواده به کار پرداخت تا کمکی برای خانواده باشد. در سال 59 در اوج فعالیت گروهک های ضد انقلاب و تجاوز رژیم صدام به میهن عزیزمان، در پایگاه مقاومت شهید حاج همتکوی 17 شهریور  عضو شد و خدمت به نظام جمهوری اسلامی ایرانرا ادامه داد. چند بار برای حضور در جبهه ثبت نام نمود ولی از اعزام او به دلیل سن کم جلوگیری نمودند. در اردیبهشت 1367 پس از طی دو ماه آموزش در پادگان شهید باکری دزفول به جبهه اعزام گردید  و بعد از مدتی قطعنامه 598 پذیرفته و آتش بس برقرار شد. او در سال 1369 به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پذیرفته شد و لباس مقدس سپاه را به تن نمود.او در تیپ ضد زره و سپس بهداری لشکر 7 حضرت ولی عصر (عج) به خدمت پرداخت.

او در سال 1373 با خانواده ای مذهبی وصلت نمود و ثمره ی این ازدواج 2 فرزند به نام پوریا و محمد رضا می باشد. او ابتدا در آغاجاری و در خانه ای اجاره ای سکونت نمود و سپس در سال 1380 به اهواز نقل مکان نمود.او بارها در مناطق مرزی به انجام وظیفه می پرداخت.

در تاریخ 23/12/1384 حدود ساعت 30 / 11  در منطقه ی عملیاتی شلمچه و در حین انجام وظیفه روح بلندش پرواز از خاک تا عرش را آغاز نمود و برای همیشه جاویدان گردید.اکنون مقبره اش در گلزار شهدای آغاجاری میعادگاه ماست.

 

یادش گرامی و جاوید باد...............