شهدای شهرستان آغاجاری و امیدیه

این وبلاگ منعکس کننده ی زندگینامه ، عکس ها و خاطرات شهدای گرانقدر آغاجاری و امیدیه می باشد.

یادواره ی 800 شهید فرهنگی دزفول
ساعت ٧:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۱۳   کلمات کلیدی: یادواره ی شهدای فرهنگی دزفول

 

  

یادواره ی 800 شهید فرهنگی دزفول

.

  دکتر حمید رضا حاجی بابایی در یادواره شهدای فرهنگی شهرستان دزفول در جمع 2 هزار فرهنگی و خانواده شهدا اظهار داشت : یادواره شهیدان جلسه تذکر به همه ی کسانی است که در آن حضور پیدا کنند ، به همه کسانی که می خواهند بگویند ما با شهداء و در مسیر شهدا هستیم و قصد  داریم در مسیر تاریخ با شهیدان باشیم .

وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینکه شهیدان امروز زنده اند افزود : دزفول شهر مقاومت و امامت است و امامت شناسی مردم دزفول آنها را به شهر مقاومت تبدیل کرد .

وی با اشاره به اینکه مردم دزفول امام زمان خود را شناختند و همگام با او حرکت کردند تصریح کرد : خداوند به ملت بزرگ ایران لطف کرده و آنها را مورد تربیت اسلامی خود قرار داده است .

حاجی بابایی با اعلام اینکه در طول 8 سال دفاع مقدس ، 40 هزار معلم و دانش آموز شهید تقدیم شده است افزود : همه ی شهیدان ،معلمان  واقعی و الهی ما هستند و راه نجات و رستگاری ما در مسیر شهدا است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه افتخارات دنیا و آخرت در مسیر شهدا است تاکید کرد: شهدا با اذن خدا، پیامبر، امام و ولی فقیه به جبهه ها رفته اند و در راه خداجان خود را فدا کردند.

وی با اعلام اینکه شهادت امام حسین (ع) در روز عاشورا به خاطر تربیت بوده است، افزود: تربیت یعنی قدم برداشتن به سوی خدا و تربیت رشد و از تاریکی به روشنایی رفتن است.

حاجی بابایی ادامه داد: هدف اصلی شهدا، ایستادگی و به اهتزاز در آمدن پرچم امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) بر بام دنیا است.

وی با اعلام اینکه امروز مردم کشورهای منطقه با سرلوحه قرار دادن مردم دزفول و خرمشهر در برابر دشمن مقاومت کرده اند خاطر نشان کرد: شهدا بدانند این مردم در سخت ترین موقعیت ها در کنار امامشان ایستادند و مقاومت کردند و از ولایت فقیه دفاع کردند و ما همیشه باید به شهدا افتخار کنیم و شهدا نیز به ملت ایران افتخار می کنند.