شهدای شهرستان آغاجاری و امیدیه

این وبلاگ منعکس کننده ی زندگینامه ، عکس ها و خاطرات شهدای گرانقدر آغاجاری و امیدیه می باشد.

اخبار شهادت
ساعت ۱۱:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٩/۱٢   کلمات کلیدی:

 

 

اخبار شهادت :

 

 

حضور رهبر معظم انقلاب در  منزل تهرانی مقدم

 

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورخ

 

 1/ 9 / 90 درمنزل شهید تهرانی مقدم حضور یافته و با خانواده ی ایشان گفتگو  نمودند. در این دیدار مقام معظم رهبری صبر خانواده ی شهداء را ذخیره ای ارزشمند

برای آخرت دانستند و گفتند: کشور و انقلاب همچنان در مسیر خواست و اراده ی شهداء به پیشرفت و حرکت پویای خود ادامه خواهد داد.

 

 

                         ++++++++++++++++

                

پرواز دوآسمانی دیگر:

 

در ادامه ی عروج یادگاران دفاع مقدس ، دو جانباز جنگ تحمیلی به سوی

 

 

 

 


 

 

 

یاران شهیدشان پرواز کردند.

 

در خرم آباد مردم  رمضان قائد رحمتی جانباز 70 % جنگ تحمیلی را تشییع و او را در کنار دوستان شهیدش ، به خاک سپردند. او در سال 1366 به درجه ی جانبازی نائل آمده بود.

 

 

در دیر هم مردم پیکر ناصر سالمی را در میان حزن و اندوه  تشییع و در زادگاهش بردخون به خاک سپردند .این شهید از جانبازان 70 %  بود که در سال 1363  در منطقه ی زبیدات بر اثر ترکش خمپاره به درجه ی جانبازی نائل آمد.

 

 

یادشان گرامی و جاوید باد

 

                     +++++++++++++++++

 

شهادت علی دهقان

 

در ادامه ی پرواز جانبازان جنگ ، سرهنگ علی دهقان هم راه پرواز را در پیش گرفت تا ثابت کند ، که راه شهادت تمام شدنی نیست. او مدت دو سال و نیم بیماریش شت یافته بود. دهقان در عملیات والفجر 4 ، جزیره ی مجنون و جبهه های جنوب نقش آفرینی نموده بود.

 

                  +++++++++++++++++

 

 

عروج 17 پرستو

 

 

 

بر اثر انفجار مهمات پادگان بیدگنه 17 نفر به شهادت رسیده 16 نفر هم مجروح گردیدند. سردار حسن تهرانی مقدم مسئول جهاد خود کفایی سپاه هم جزء شهدای این انفجار می باشد. پیکر این شهداء در شهرهای زادگاهشان و تهران تشییع گردید و به خاک سپرده شد.

 

 

 

 

 

یادشان گرامی باد.

 

 

 

 

 

 

 

شهری با 5000 شهید دانش آموز:

 

 

 

وزیری مسئول سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان استان اصفهان گفت: استان اصفهان در دوران مقدس 23 هزار و پانصد شهید تقدیم انقلاب نموده که 5000 نفر آنها دانش آموز بودند.در طول دفاع مقدس230000 نفر شهید شدند که 20 % از آنان دانش آموز بودند، یعنی36000 نفر.