شهدای شهرستان آغاجاری و امیدیه

این وبلاگ منعکس کننده ی زندگینامه ، عکس ها و خاطرات شهدای گرانقدر آغاجاری و امیدیه می باشد.

شهداء از ما میپرسند چرا مثل ما زندگی نکردید
ساعت ۸:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٢   کلمات کلیدی:

 

 

شهداء از ما میپرسند چرا مثل ما زندگی نکردید

 

 یادمان شهدای گمنام هم تریبونی است برای ترویج

 

 فرهنگ ایثار و شهادت هم محل امنی برای استفاده

 

راهیان نور است

امید نیوز امیدیه ؛ نخستین مراسم سالگرد خاکسپاری شهدای
 گمنام روستای صفر جایزان از توابع شهرستان امیدیه با حضور
خیل جمعیت شهید پرور این منطقه با حال و هوای خاصی برگزار
شد که در این مراسم سردارباقرزاده از سخنرانان ویژه مراسم بودند.

 

 

به گزارش خبرنگار امیدنیوز در جایزان ، دیشب روستای صفر جایزان حال و هوای دیگری داشت ، جمعیت زیادی به تپه نورالشهداء محل قبور متبرک شهدای گمنام آمده بودند به طوری که یاد تشییع و خاکسپاری و انبوه جمعیت ان روز را تداعی کرد .

درابتدای این مراسم که با حضور کلیه مسئولین اجرایی ، نظامی و انتظامی شهرستان امیدیه و مردم شهید پرور منطقه همراه بود ، سرهنگ بابلی فرمانده سپاه امیدیه به بیان خیر مقدم گویی به حاضرین و میهمان ویژه سردارباقرزاده پرداخت . سپس گزارشی از روند ساخت و ایجاد یادمان شهدای گمنام در این منطقه را تشریح نمود و از عشق و علاقه مردم منطقه به وجود شهدای گمنام سخنانی را بیان کرد.

رییس کمیته تحقیق و تفحص ستاد کل نیروهای مسلح که به عنوان میهمان ویژه در این مراسم دعوت شده بود پشت تریبون قرار گرفت و ضمن تقدیر و تشکر از بانیان و مجریان برگزاری این یادمان به سخنرانی پرداخت .

سردار باقرزاده با تاکید بر زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا اظهار داشت : همه ما در قبال شهداء مسئول هستیم و فردای قیامت از ما سوال خواهند کرد که چه کرده اید و چرا مثل ما زندگی نکرده اید و باید بدانیم که این سوال قطعا پرسیده خواهد شد.

ایشان با اشاره به نگاه تعقلی به موضوع دفاع مقدس ابراز داشت : ما باید از نگاه احساسی به مقوله دفاع مقدس بپرهیزیم و نگاهی تعقلی و فارغ از احساس  به آن داشته باشیم .

سردار سید محمد باقرزاده در بخشی دیگر از سخنان خود به هوشمندی مقام معظم رهبری در انتخاب شعار سال اشاره کرد و خاطر نشان کرد : وقتی امام فرمودند حصر آبادان باید شکسته شود یعنی حجت تمام و شهدا دریافتند که این امر باید عملی شود ، دیدیم که با عزمی که رزمندگان از خود نشان دادند این امر محقق شد که نشان دهنده عزم جدی آنها بود.  لذا امروز همین عزم در مشکلات کشور کارگشاست و از این روست که مقام معظم رهبری هوشمندانه عزم ملی را در شعار سال لحاظ کردند.

وی در پایان ضمن تجلیل از بانیان یادمان شهدای گمنام این منطقه اذعان کرد: فکر ایجاد یادمان ارزشمند است و به مسئولین و دست اندر کاران شهرستان توصیه میکنم این فضا و رویه توسعه یابد البته به عمود زمان نه به یکباره و مجال کوتاه ، چرا که این یادمان ها از دو لحاظ حائز اهمیت است ، هم اینکه یادمان و یادواره شهداء تریبونی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و هم محل امن و آسایشی برای زائران و راهیان نور خواهد بود.