شهدای شهرستان آغاجاری و امیدیه

این وبلاگ منعکس کننده ی زندگینامه ، عکس ها و خاطرات شهدای گرانقدر آغاجاری و امیدیه می باشد.

در باغ شهادت را نبندید
ساعت ٦:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٥/۳/٢۳   کلمات کلیدی:

در باغ شهادت را نبندید    11/3/95

پیکرهای 55 شهید تازه تفحص شده وارد کشور می‌شود

پیکر مطهر شهید مفقودالاثر پس از 36 سال شناسایی شد

فرار از گناه

بنّایی که فرمانده‌ جنگی شد

شهیدی که حاجتش را از جمکران گرفت


پیکرهای 55 شهید تازه تفحص شده وارد کشور می‌شود

پیکر مطهر 55 شهید از شهدای تازه تفحص شده در مناطق عملیاتی شرق دجله، کتیبان، ام‌الرصاص، زبیدات، فاو، غرب اروند، شلمچه، زید و مجنون در آستانه سالروز امام راحل به کشور باز گردانده می‌شود.

پیکر این شهدای والامقام در تفحص هفته‌های اخیر کشف شده و چهارشنبه 12 خرداد ساعت 9 صبح از طریق مرز شلمچه به کشور باز خواهند گشت.

این شهدا در عملیات‌های بدر، رمضان، خیبر، کربلای 4، والفجر 8، محرم و همچنین تک‌های دشمن در آن دوران در مناطق عملیاتی شلمچه، فاو و زبیدات به این مقام نائل آمدند.

پیکر این شهدا پس از ورود به خوزستان و استقبال در شهرهای خرمشهر و آبادان بعد از سالگرد امام راحل به مرکز شناسایی تهران انتقال می‌یابند.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

پیکر مطهر شهید مفقودالاثر پس از 36 سال شناسایی شد

مصطفی حسنی مسئول شهدای گمنام  ایلام  گفت: این شهید گرانقدر مهرماه سال 59 توسط منافقان در قصرشیرین از توابع استان کرمانشاه اسیر شد و پس از انتقال به خاک عراق در منطقه چهار کلاو کردستان عراق به شهادت رسید و پیکر مطهرش در همین منطقه دفن شد.
وی اظهار کرد: پیکر پاک و مطهر این شهید والامقام پس از 36 سال، اردیبهشت ماه امسال توسط نیروهای تفحص برون مرزی جمهوری اسلامی ایران تفحص و به مرکز معراج شهدای تهران منتقل شد.
وی تاکید کرد: مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر مطهر شهید ابراهیم محمدیان قرار است در شهرستان قصرشیرین زادگاه این شهید والامقام برگزار شود.
استان ایلام در دوران هشت سال دفاع مقدس نزدیک به سه هزار شهید، 11 هزار جانباز و 332 آزاده تقدیم اسلام کرده است.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++

فرار از گناه

 آن هم زمان شاه. وقتی وارد خانه شد و چشمش به زنِ نیمه عریانِ سرهنگ افتاد، بدون معطلی پا به فرار گذاشت و خودش را برای جریمه‌ای که انتظارش را می‌کشید، آماده کرد. جریمه‌اش تمیز کردن تمام دست‌شویی‌های پادگان بود. هیجده دستشویی که در هر نوبت، چهار نفر مأمور نظافتشان بودند! هفت روز از این جریمه سنگین می گذشت که سرهنگ برای بازرسی آمد و گفت: «بچه دهاتی! سر عقل اومدی؟» عبدالحسین که نمی خواست دست از اعتقادش بکشد گفت: «این هیجده توالت که سهله، اگه سطل بدی دستم و بگی همه‌ی این کثافت ها رو خالی کن توی بشکه، بعد ببر بریز توی بیابون و تا آخر سربازی هم کارت همین باشه؛ با کمال میل قبول می‌کنم؛ ولی دیگه توی اون خونه پا نمی ذارم». بیست روزی این تنبیه ادامه داشت اما وقتی دیدند حریف اعتقاداتش نمی شوند، کوتاه آمدند و فرستادنش گروهان خدمات

++++++++++++++++++++++++++++++

بنّایی که فرمانده‌ جنگی شد

رهبر معظم انقلاب در یکی از دیدارهایشان خاطره ای از شهید بزرگوار عبدالحسین برونسی نقل کرده اند که بخشی از آن در تازه ترین شماره نشریه خط حزب الله منتشر شده است :

اوستا عبدالحسین برونسی نه معلومات دانشگاهی دارد، نه عنوان و تیتر رسمی و دانشگاهی دارد، اما آنچنان در کار مدیریت جنگ پیشرفت می کند که به مقامات عالی می رسد و شخصیت برجسته‌ای می شود؛ شخصیت جامع‌الاطرافی که مثلاً فرمانده‌ی تیپ می شود، بعد هم به شهادت می رسد. ایشان اگر چنانچه به شهادت نمی رسید، مقامات خیلی بالاتر - از لحاظ رتبه‌های ظاهری - را هم طی می کرد. اینها جزو عجایب انقلاب ماست. 88/12/3

تاریخ شهادت: 23 اسفند 1363/شهادت: عملیات بدر در شرق دجله/مزار: بهشت رضا (ع) مشهد مقدس

++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 شهیدی که حاجتش را از جمکران گرفت

شهید شمس الله رنجبر همیشه می گفت؛ هرکس 40 بار جمکران برود هرچی از خدا بخواهد، خدا به او می دهد.

 

این بخشی از گفته های شهید شمس الله رنجبر یکی ازشهدای ترور است. این شهید ، خودش 40 بار به جمکران رفت، پس از پایان 40 بار هم حاجتش روا شد و به درجه شهادت نائل شد..