شهدای شهرستان آغاجاری و امیدیه

این وبلاگ منعکس کننده ی زندگینامه ، عکس ها و خاطرات شهدای گرانقدر آغاجاری و امیدیه می باشد.

در باغ شهادت را نبندید
ساعت ٩:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٥/٧/٢٩   کلمات کلیدی:

  شهید همدانی

 

در باغ شهادت را نبندید

*آخرین پیامک شهید همدانی به همسرش چه بود؟

شهدای ی تازه تفحص شده پایان ماه صفر تشییع می شوند

نحوه شهادت سردار همدانی

 شناسایی هویت پیکر مطهر ۳ شهید تازه تفحص شده


 

آخرین پیامک شهید همدانی به همسرش چه بود؟

چون می‌دانستم ساعت 6 پرواز دارد ساکش را آماده کردم و داخل اتاق خودش که کتابخانه و جانمازش هم آنجا بود گذاشتم. بی‌خبر وارد اتاقش شدم دیدم وسایلش را به هم زده سجاده و عبایش را جمع کرده محل جا کتابی‌اش را تغییر داده، میز تحریرش را برده جایی که همیشه نماز می‌خوانده گذاشته. اصلا وقتی وارد اتاق شدم یک لحظه شک کردم که این همان اتاق حاج‌آقاست یا نه.

لباس اضافه‌هایی که تو ساک گذاشته بودم را بیرون آورده بود گفتم این لباس‌ها را لازم داری. چرا آوردی بیرون؟ گفت نه من زود برمی‌گردم. اصرار کردم گفت: لازم ندارم زود برمی‌گردم. دو تا انگشتر عقیق داشت آنها را هم از انگشتش درآورد و گذاشت داخل کشوی میز. موقع رفتن چند بار رفت داخل خانه و برگشت حیاط. پرسیدم چیزی شده؟ وسیله‌ای گم کردی؟ چرا نگرانی؟ گفت چیزی نیست حاج خانم. از زیر قران ردش کردم و رفت داخل ماشین. از آنجا که هم دستی تکان داد و راننده گاز ماشین را گرفت و رفت.

اهل پیامک و این جور چیزها هم نبود. ولی آن روز از پای پلکان هواپیما برای من پیامک کوتاهی فرستاد. فقط نوشته بود: خداحافظ.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

شهدای ی تازه تفحص شده پایان ماه صفر تشییع می شوند

سردار سرتیپ پاسدار سید محمد باقر زاده سه شنبه در حاشیه استقبال از پیکرهای مطهر 78 شهید دوران دفاع مقدس به کشور از مرز شلمچه به خبرنگارارن رسانه ها گفت:24 شهید از شهدای تازه تفحص شده در منطقه زبیدات و مابقی در مناطق مجنون، شرق دجله، جزیره ام الرصاس و جزیره قطعه و جنوب عراق تفحص شده اند.
وی افزود:در مرحله اول و طی اقدامات اولیه، تاکنون 20 شهید شناسایی شده و طی روزهای آینده به خانواده آنها اعلام می شود.
سردار سرتیپ پاسدار باقرزاده در ادامه سخنانش گفت:این شهدا در ماه محرم امسال با اولویت به خانواده هایشان تحویل می شود.
فرمانده کمیته جست و جوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح در ادامه سخنانش، روند اجرای عملیات تفحص در خاک عراق را مطلوب ارزیابی کرد و گفت:تفحص شهدا با قوت و جدیت در حال انجام است و در این مسیر نیز، حمایت خوب وزارت دفاع عراق، عشایر، مردم و مسئولان محلی عراق را شاهد بوده ایم.
وی با بیان اینکه طی برنامه ریزی سه ساله تلاش خواهیم که این کار را به یک نقطه قابل قبولی برسانیم، گفت:بر اساس دستور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، طی سه سال تلاش می کنیم که تفحص شهیدان به سرانجام خوبی برسد.
پیکر شهدا در میان استقبال جمعی از مردم و مسئولان و به میزبانی نیروی انتظامی همزمان با ایام سوگواری سید و سالار شهیدان وارد میهن اسلامی شدند.
پیکر مطهر این شهدا پس از ورود و انجام مراسم استقبال به شهرستان شوش منتقل شد و هشتم شهریورماه سال جاری نیز پیکرهای مطهر 66شهید دوران دفاع مقدس از طریق آبراه دریایی اروندرود وارد آبادان شده و مورد استقبال کم نظیر مردم و مسئولان استانی و کشوری قرار گرفتند.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

نحوه شهادت سردار همدانی

 قبل از آخرین سفر وی به سوریه خدمت حضرت آقا رفت.روز سفر با وی قرار داشتم، هر بار تماس می گرفتم جوابی نمی داد تا اینکه به تلفن خانه زنگ زدم و همسرشان گفتند حاج آقا عجله دارد. حتی با خودشان لباس هم نبردند. کیفیت شهادت هم اینگونه بود که ساعت 3:30 با همکارانش برای بازدید و شناسایی به منطقه‌ای که دست تکفیری‌ها بود رفته و در راه به کمین بر می خورند، پاره ای از آتشی که دشمن در ان جا روشن کرده به ماشین اصابت می کند و ماشین را منحرف کرده و به رگبار می بندند و راننده از ناحیه کمر و سردار از ناحیه چشم و سر آسیب جدی دیده و به بیمارستان فرستاده می شود که ساعت 8 شب شهید می شود. "یک تسبیح و یک انگشتر متبرک شده همراه با پیکر شهید همدانی هدیه حاج قاسم که همراه سردار همدانی دفن شد".

 همیشه سخنانش برگرفته از دفاع مقدس یا منویات رهبر یا حضرت امام بود. آلبومی از حضرت امام و مقام معظم رهبری داشت و هر وقت دلش می گرفت آن را نگاه می کرد. بسیار ولایت مدار بود و می گفت اگر حضرت آقا دستور دهند تا پای جان حاضر به انجام آن هستم و درنگ نمی کنم.

 در بخشی از وصیت‌نامه سردار شهید حسین همدانی آمده است: از امام و مولایم حضرت آیت‌الله‎العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) که نتوانستم سرباز خوبی باشم عذرخواهی و کوتاهی مرا ان‌شاالله به لطف و بزرگواری خودشان ببخشند.

 ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

شناسایی هویت پیکر مطهر ۳ شهید تازه تفحص شده

طبق اعلام کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، پیکر پاک و مطهر سه شهید دوران دفاع مقدس از طریق آزمایشات DNA شناسایی شد.
هویت شهیدان احمد روستائی، قوام کیانی و شهید جمشید طهماسبی اعزامی از استان همدان محرز شد.

مشخصات این سه شهید تازه تفحص شده به شرح ذیل است:

شهید احمد روستائی

شهید والامقام "احمد روستائی" فرزند کاظم، متولد سال 42 و اعزامی از استان همدان است. این شهید بزرگوار سال 60 به جنگ اعزام و در عملیات مطلع فجر، منطقه عملیاتی گیلانغرب به شهادت رسید.

شهید جمشید طهماسبی

شهید والامقام "جمشید طهماسبی" فرزند ملک میرزا، متولد سال 42 و اعزامی از استان همدان است. این شهید بزرگوار سال 63 به جنگ اعزام و در درگیری در منطقه عملیاتی قصر شیرین به شهادت رسید.

شهید قوام کیانی

شهید والامقام "قوام کیانی" فرزند مراد، متولد سال 42 و اعزامی از استان همدان است. این شهید بزرگوار سال 61 به جنگ اعزام و در عملیات رمضان، منطقه عملیاتی شلمچه به شهادت رسید.

سردار سید محمد باقرزاده، فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، از شناسایی 20 شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس و تحویل آن‌ها به خانواده‌هایشان، در ماه محرم خبر داده است