نگاهی به شهیدی از میانکوه امیدیه

زندگینامه شهید

 

شهید عیسی پناهی در سال ۱۳۴۰ به دنیا آمد. در سال ۵۸ موفق به اخذ دیپلم در رشته برق گردید که پس از پیروزی انقلاب و بازگشایی دانشگاهها در دانشگاه کار تهران ثبت نام نمود و در سنگر دانشگاه به جهاد پرداخت .

شهید عیسی پناهی اواسط ماه مبارک رمضان ۶۰ عازم جبهه آبادان شد و در حماسه فتح آبادان در تاریخ    5 مهر 1360 زمانیکه فرماندهی گروهی از برادرانش را بر عهده داشت، در مصاف با لشکر الحاد بعد از به هلاکت رساندن چندین مزدور بعثی به فیض عظیم شهادت نائل آمد.

 

بخشی از سفارشات شهید

 

خدایا مسئولیت جهاد را که بر دوشمان نهادی، امیدوارم که این حقیر در حد توانم به نحواحسن انجام داده باشم تنها ما راضی به رضای تو هستیم و بس.

خدایا این سپر و زره را، جهاد را، برای دیگران باقی می نهم همانطوریکه از دیگران به من رسیده بود و اینک باز پس میدهم به این امید که آنان بدست گیرند و وارد صحنه جهاد در راه خدا شوند.

++++++++++++++++++++++++++++++++++

خاطرات یکی از دوستان شهید:

 

شهید عیسی پناهی تا سال دوم راهنمایی را در خوزستان مشغول تحصیل بود و از سال سوم راهنمایی به گچساران آمدو من با ایشان از سال اول هنرستان تا چهارم هنرستان با هم دیگر بودیم و چون باهم خویشاوند بود و منرل ما و ایشان و منزل شهید لیراوی در یک محله قرار داشت همیشه با هم دیگر بودیم به خصوص در هنگام رفت و آمد به مدرسه.کلاس ما تعداد 32شاگرد داشت که4شهید به انقلاب اسلامی هدیه کرد.از جمله شهید عیسی پناهی شهید حسین لیراوی شهید غلامحسین لرکی و شهید صدر الله نوری نژاد.تقریبا بقیه ی اعا نیز به جز عده ی کمی از خدمت گزاران جمهوری اسلامی در عرصه های جهاد سازندگی،سپاه پاسداران،آموزش و پرورش و… بودند.شهید عیسی پناهی جزو نفرات اول کلاس بودند و با 3-4نفر اول در عین رقابت رفاقتی صمیمی داشتند.شهید پناهی قبل از شهادت یک بار نیز مجروح شده بود و بار دیگر به جبهه اعزام شد و در حمله ی شکست حصر آبادان به درجه ی رفیع شهادت نائل آمد.
اینجانب همیشه به یاد ایشان هستم و امید وارم ایشان نیز به یاد من باشند…

/ 0 نظر / 8 بازدید