درگذشت مادر شهید علی اکبر تاراج :

در آغاجاری دیده به جهان گشود.

 

در همان کودکی درد و رنج و فقر را حس کرد ه بود با توجه به همه ناراحتیها که در آن زمان حاکم بود تحصیلات پر تلاش خود را در آغاجاری طی و موفق به اخذ مدرک دیپلم گردید . در طول درگیریهای انقلاب اسلامی و با وجود فشار زندگی و جوخفقان از سوی رژیم لحظه ای غافل نماند و سختیهای فراوانی متحمل شد که اکثر اوقات تحت تعقیب بود . او به همراه دوستانش در توزیع اعلامیه ها بر علیه رژیم شاه فعالیت داشت و زیر نظر حاج آقا مطلق {ره} به مبارزات خود ادامه می داد و تلاش می نمود که هر چه بیشتر مردم را با جنایات و مفاسد این رژیم پوشالی آگاه نماید:

 

مرحوم حاج آقا مطلق (ره) نقل می کند:

سال 56 عید نوروز و قبل از تحویل سال خانه مان آمد و گفت :

حاج آقا می خواهم هنگام تحویل سال نزد شما باشم.

من گفتم : ما سفره ای نداریم.

گفت اشکالی ندارد. و نزد حاج آق مطلق ماند.

دلش از زمانه گرفته بود. از فساد ، فحشاء و گناه و حاج آقا دلداریش داد.

 با پیروزی انقلاب اسلامی به سپاه آغاجاری پیوست تا از انقلاب بیشتر پاسداری کند ، به همراه دیگر دوستانش.به  پاسداری شبانه روزی در شهر مشغول شد .مبارزه با گروهک ها از یک طرف و حفاظت از مردم از طرف دیگر  را انجام می دهد و در رابطه با درگیری خوانین کهگیلویه و بویر احمد از سپاه آغاجاری مأمور و با همکاری دیگر برادران توطئه خائنانه عوامل طاغوت را در هم شکست.

 شهید  بعد از مدتی در کمال ناباوری  از سپاهی که به آن علاقه داشت استعفاء داد و دلیلش را به کسی نگفت.

 با استعفا از سپاه به خدمت مقدس سربازی اعزام و با تمام سختیها لحظه ای از فعالیت خود و اوامر الهی باز نماند و همیشه در تشویق دیگران نسبت به این مهم پیشگام بود.

هنگامی که رژیم عراق تجاوز به کشورمان را به دستور اربابان خود شروع نمود ، به جبهه رفت. وقتی شنید خرمشهر در حال سقوط است با شتاب به آنجا رفت و با خودش وعده کرد که تا پیروزی بر نگرد به وعده اش چه خوب عمل نمود.

همراه دلاوران خرمشهری جنگید و سر انجام در تاریخ 3/7/59 بر اثر ترکش خمپاره به آرزوی دیرینه اش رسید و به عرش پرواز کرد به درجه رفیع شهادت نائل آمد . پیکر پاکش به آغاجاری منتقل شد و در گلزار شهداء به خاک سپرده شد.

روحش شادباد .

 

 

از خصوصیات اخلاقی ایشان :

 

دنبال گناه نمی رفت

 

به دیگران کمک می کرد

 

عاشق شهادت بود

 

در نماز جماعت شرکت می کرد

/ 0 نظر / 7 بازدید