وصیت نامه ی حاج آقا مطلق (ره)

 

        

1-      به  همه ی خواهران و برادران ایمانی سفارش می کنم به  قرآن و اهلبیت تمسک جویید و تقوا را جامه ی عمل بپوشانید و واجبات الهی را انجام و از محرمات اجتناب جویید.

2-      مساجد که محل بحث علمی و عبادت می باشد را حفظ نمایید و با حضور پر شکوه خود و رعایت نظم و شئونات اسلامی برای سایرین نمونه و الگو باشید.

3-      نماز را ، نماز را که از اهم  واجبات است فراموش نکنید و توصیه ی این حقیر به برادران و خواهران این است که نماز را در اول وقت بخوانید که در آن برکات و نعمات دیده می شود.

4-      از وسوسه های شیطانی که باعث اختلاف و تفرقه بین برادران و خواهران دینی می شود ، بپرهیزید. زیرا در سایه ی وحدت و انسجام می توانید به خواسته های بحق فردی و اجتماعی نائل شوید.

5-      محافل مذهبی  و عزاداری که به نام حضرت سیدالشهداء و اهل بیت و ائمه (ع) در طول سال برگزار می شود ، با شکوه و پر محتوا ، مطابق با آنچه را که مرسوم است ، عمل نمایید و با عمل به آرمانها و اهداف امام حسین (ع) بتوان سرمشق دیگران باشید.

6-                به آرمانهای شهدای انقلاب ارج بگذارید و نگذارید ارزشهای شهداء به فراموشی سپرده شود.

7-      این خدمتگزار از همه ی خواهران و برادران دینی خود عاجزانه می خواهم ، در صورتی که در طول عمرم باعث رنجش کسی    شده ام ، مرا عفو کند.

8-      حفظ جمهوری اسلامی از واجبات است و از مسئولین نظام خاصه در منطقه ی محروم آغاجاری می خواهم به مشکلات این شهر توجه نمایند و با اتحاد ، به حال فقرا و مستمندان اهتمام نمایند.

9-      فرزندان و خانواده ام را به تقوی و عبادت باری تعالی و تمسک به قرآن و اهل بیت و بر پایی عزای حضرت سیدالشهداء و اهل بیتش توصیه می نمایم که بهترین وسیله ی نجات و تقرب به خداوند است.

10-    جهت اطلاع عموم ،  این حقیر تمامی وجوه شرعیه را به مراجع تقلید عظام در قم و نجف ارسال داشته و رسید آن موجود است که        می توانید از فرزندم حاج شیخ عبدالهادی  مطلق  اخذ نمایید.

11-    در خصوص کتب موجود در منزل به فرزندم حاج شیخ عبدالهادی توصیه نموده ام که برابر وصیت نامه عمل نماید.

 

مجدداً در خاتمه از همه ی خواهران و برادران حلالیت طلبیده و امید است قصورهای مرا در راه خدمت به اسلام عزیز و انقلاب و مردم شریف و صبور و شهید پرور آغاجاری و دیگر نقاط میهن اسلامی مورد عفو قرار دهند و از خداوند می خواهم به حق ائمه ی معصومین (ع) ،  خاصه حضرت زهرا (س) مرا مورد عفو و عنایت خود قرار دهد.

 

                                      والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

                                            

                                              ٢٠ / ١  / ١٣٨۶

 

                                 پیر غلام حضرت امام حسین علیه السلام

                                                فضل الله مطلق

 

 

 

/ 0 نظر / 10 بازدید