از مبارزه با رژیم پهلوی تا عملیات آزادسازی خرمشهر /

سوم خرداد ماه یادآور رشادت و ایثار و از خودگذشتگی بزرگمردانی است که با برکف گرفتن جان خود ، با تمام ایمان ، از مرزهای عقیده و شرف و ناموس خود پاسداری کردند.
و چه زیبا ست خرداد ماه امسال که متقارن شده است با میلاد پربرکت سرور وسالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و روز پاسدار ، که به واقع پاسدار اسلام راستین ایشان است.
و اما چرا( 3 خرداد)در ذهن ما از این 8سال دفاع مقدس ، که لحظه لحظه ی آن ، به فرموده مقام عظمای ولایت گنجینه است ،حک شده است.
رازی در این ماندگاری و بقا نهفته است و آن ، همان اراده ی خداوند سبحان است که هر ساله گردش زمان و فرارسیدن این روز ، مادر گیتی به ما متذکر شود و ما پندی آموزیم؛که روزگاری نه چندان دور ،علی رغم همه ی تحریم ها و سختی ها و در میدان کارزار ،مردمانی بودند که با تمام آنچه که داشتند ، در برابر لشکریان خصم دون سر فرونیاورده و ایستادگی نمودند.ما حصل آن پایداری ها و همت ها و خون ها، طلوع حماسه آزادسازی خرمشهر شد.ودر آن جا بود که امام امت فرمودند:(خرمشهر را خدا آزاد کرد).
آری وعده ی الهی حق است که (فان حزب الله هم الغالبون).
امروز در سالگرد عملیات غرورآفرین  بیت المقدس ، مشیت الهی نصیب حال ما گردید تا با بزرگمردی از تبار فاتحان خونین شهر آشنا شویم،این سرباز خمینی کبیر ، به ظاهر آزادی خرمشهر را با دیده ی دنیایی خود ندید،ولی به یقین از مکبران ندای آزادی شهر خون در ظهر آن روز بود،ندایی که تاعرش پرواز می کرد و ملایک را مجذوب خود می نمود.
شهید جمعه(شاپور خدادادزاده)،از رزمندگان و فاتحان عملیات بیت المقدس بود که در این عملیات مفقود شده و پیکر مطهرش پس از 16سال به آغوش خانواده بازگشت.
امیداست که در روز محشر این فاتحان حقیقی دستان خطاکار ما را دریابند و ما نزد مولایمان سرافکنده نباشیم.

 

 

زندگینامه بسیجی شهید جمعه ( شاپور ) خداداد زاده

 

شهید خدادادزاده در سال 1338 در یک خانواده با ایمان در شهرستان امیدیه متولد شد ، او که ششمین فرزند خانواده بود از کودکی در مسجد جامع امیدیه به آموزش و بهره گیری از آیین حیات بخش اسلام ناب محمدی پرداخت.

 

 

تحصیلات خود را در امیدیه شروع کرد و از هنرستان صنعتی بهبهان در رشته اتو مکانیک دیپلم گرفت .

 

شهید خداداد زاده اهل مطالعه و ورزش بود و با زندگی پر زرق و برق میانه ای نداشت به نماز اول وقت بسیار اهمیت می داد و در اکثر برنامه های مذهبی ، عقیدتی و سیاسی حضوری فعالانه داشت و به ملاقات پروردگارش امید بسته بود.

 

 

وی از سال 1356 مبارزات خود را بر علیه رژیم ستم شاهی در بهبهان و امیدیه آغاز کرد ، با ورود حضرت امام خمینی (ره ) به ایران ، تلاش و ایثارگری هایش شتاب بیشتری به خود گرفت . شهید خداداد زاده در سال 1358 به استخدام شرکت ملی حفاری ایران در آمد و به عنوان تکنیسین مکانیک دستگاههای حفاری به طور اقماری مشغول به خدمت شد.

شهید خدادادزاده در لباس چتر بازی

وی 14 روز استراحت خود را در جبهه های حق علیه باطل سپری میکرد ، به این ترتیب او سعی میکرد ضمن حضور در عرصه های کار و تولید در جبهه های رزم نیز حضوری فعال و موثر داشته باشد .

شهید بسیجی خدادادزاده که با سرفرازی زیست و با سرافرازی و گمنامی برای خدا به جهاد برخاست سرانجام در راه وصال به آرمان والایش در عملیات بیت المقدس در سرزمین تفتیده و گلگون شلمچه شهید شد و به دیدار دوست شتافت .

 

تا اینکه پس از 16 سال انتظار پیکر پاک و مطهرش توسط گروه تجسس راه کربلا شناسایی و طی مراسمی بوسیله امت شهید پرور و سلحشور به زادگاهش انتقال داده شد و در کنار دیگر همرزمان شهیدش در میهن اسلامی مأوا گرفت .

 

رجعت پیکر پاک این شهید و دیگر لاله های سرخ هشت سال دفاع مقدس بار دیگر فضای ایران اسلامی را عطر آگین کرد و یاد و خاطره رشادت ها و پایمردی های فرزندان این مرز و بوم را در عمق وجودمان زنده ساخت.

/ 0 نظر / 12 بازدید