خیبر شکنان آغاجاری۳

زندگی نامه شهید ولی الله عباسیان

شهید ولی الله عباسیان در سال 1341 در خانواده ای متدین در شهر آغاجاری دیده به جهان گشود. ایام کودکی را تحت تربیت اسلامی در دامن پدرو مادر پرورش یافت. دوره دبستان را با علاقه به درس و مدرسه با موفقیت گذراند.مقطع راهنمایی را با تلاش وجدیت طی کرده ووارد دبیرستان شد.

همزمان با خواندن کتابهای درسی،کتابهای سیاسی،اخلاقی را جهت رشد بینش فکری مطالعه میکرد. در نمازهای جماعت ومسجد و کتابخانه شرکت فعالی داشت سال آخر دبیرستان مصادف با اوج گیری انقلاب اسلامی،در تظاهرات و فعالیت های انقلابی،فعالانه شرکت می نمودند.

با پیروزی انقلاب اسلامی درجهت حفظ انقلاب تلاش فراوانی داشت وبه عضویت سپاه پاسداران درآمد و خدمات شایانی در این نهاد مقدس نمود.

شهید ولی الله با پدرو مادر و افراد خانواده رابطه اش صمیمی وبا دوستان اخلاقی اسلامی داشت وبا دیگران خود را کوچکتر ازهمه و خوشرو نشان میداد،در گفتار وکردارهایش اخلاق زائدالوصفی داشت و در میان برادران پاسدار بعنوان انسانی امین و خوش قول وبا اخلاق شهرت داشت در برپایی دعای کمیل وتوسل پیشتاز بود. در برخورد با مشکلات صبور وبا وقار در حل وبر طرف کردن موانع با خونسردی تمام می کوشید.

نسبت به فقیران دلسوز و توجه زیادی به آنها داشت،در انجام عبادات الهی دقت وخالصانه آنها را بجای می آورد ودر نماز جماعت حضوری فعال داشت و دوستان را تشویق به جماعت و فعالیتهای دینی می نمود. بر اساس سنت رسول اکرم(ص) ازدواج نمود وصاحب یک فرزند می باشد. شهید ولی الله به حفظ جمهوری اسلامی در جبهه های حق علیه باطل حضوری خالصانه بادشمنان بعثی مبارزه نمود ودر عملیات های بیت المقدس،والفجرمقدماتی،فتح المبین شرکت و ایثارگریهای فراوان ازخود نشان داد

سرانجام پس از عمری مجاهدت در راه خدا در عملیات پیروزمند

خیبر شرکت و درمنطقه عملیاتی دجله و فرات در تاریخ6/12/1362

به فیض شهادت نائل آمد

 

++++++++++++++++++++++++++

 

خاطراتی از شهید :

 

شهید ولی الله عباسیان فردی مقیدبه نمازبود، و سجده های بسیار

 

طولانی داشتند که حتی  مهری که همراه داشتند به بزرگی سجده

 

 هایشان بود،فردی آرام وکم حرف بودند.

 

دریکی ازشبهای،یکی از رزمنده گان به شوخی سنگی پرتاب کردند،

 

مثلا تیری ازسمت دشمن زده شده است که این سنگ به پیشانی

 

شهید عباسیان برخورد کرد وپیشانی ایشان زخمی شد،یکی

 ازرزمندگان چون ازمقیدبودن ایشون نسبت به نماز اطلاع داشت

 به شوخی گفت:ولی الله    الحمدلله وربهم بوسیله جنگ آیه

 مردها هم نازل شدکه درشرایطی نمازنخوانند که شهید درجواب

 این رزمنده فرمودند:

 

 

مردها تحت هرشرایطی نباید نماز راترک کنند حتی اگرشده با

 کنارپیشانی نمازم را  میخوانم اما ترک نمیکنم.

 

 

 

 

 

/ 0 نظر / 5 بازدید