زندگینامه شهید عبدالحسین محمدی

 

شهید هفت سال پیش نداشت که پدرش را از دست داده و برادر

 بزرگترش سرپرستی خانواده را بعهده گرفت ،  برادری که مثل

یک پدر بود .

دوران دبستان را با انبوهی از مشکلات مالی و دست و پنجه نمودن با فقر  و با تحصیل در دبستان مهرداد (شهید عطوفت )  سپری نمود.

پس از فراغت از تحصیل در تابستانها به علت مشکلات معیشت خانواده ، مانند بسیاری از افراد همسن و سالانش  برای کار به شرکت های اطراف آغاجاری می رفت در ایام ماه مبارک رمضان ضمن اشتغال به کار در گرمای طاقت فرسا روزه می گرفت وکارگران را امر به معروف ونهی از منکر می کرد. مقطع راهنمایی را هم پشت سر گذاشت و وارد دبیرستان شد. دبیرستان شهید محمدی (شریعتی سابق ) .

 در اوایل تحصیلات دبیرستانی بود که انقلاب اسلامی اوج گرفت. او  در اعتصابات مدارس وتشویق دوستان  به ترک دبیرستان و  توزیع  اعلامیه های حضر ت م و برپایی جلسات دعا در منازل دوستان  و همکاری با  انجمهای اسلامی و انجمن توحیدی منطقه که با تلاش تعدادی از دوستان راه اندازی شده بود ، نقش فعالی داشت.

پس از تشکیل سپاه پاسداران ، همراه با دوستانش به جلگه ی سبز پوشان سپاه پیوست .

همراه با عباس سلیمانزاده ، اسماعیل مختاری ، عین الله آور ، عباس سادات و ....

 و با آغاز جنگ تحمیلی به قول خودش به جبهه رفت تا وقاتلوهم ائمه الکفر را عملی کند تا  یقتلون فی سبیل الله را به اثبات برساند . در جبهه ی دارخوین ترکش خمپاره ای او را به آرزوی دیرینه اش رساند  و به عرشیان پیوست. پیکرش بعد از انتقال به آغاجاری ، با شکوه فراوان تشییع و به خاک سپرده شد. مزارش اکنون در گلزار شهدای آغاجاری روشنگر راه ماست.

یادش گرامی و جاوید باد.

 

 

 

/ 0 نظر / 63 بازدید