حضور استاندار خوزستان در منزل شهیدان مصطفوی:

صبور این شهدای گرانقدر جنگ تحمیلی گفت:

صبر و پایداری شما درس بزرگی برای ملت ایران و همه مادران است که خود از جنس جنگ، جبهه خواهد بود. هنگامی که به آن دوران برمی‌گردیم مشاهده می‌کنیم که رزمندگان بچه‌های خالصی بودند و برخی از آنان باخلوص نیت عروج کردند. ما که مانده‌ایم در واقع برای یک آزمون دیگر تجدید شده‌ایم و باید امتحان بدهیم و امیدوارم که در این آزمون قبول شویم. در حقیقت این قبولی همان عاقبت به‌خیری است.

 

وی با مرور خاطرات دوران دفاع مقدس به‌ویژه اوایل شروع جنگ تحمیلی، افزود: از یاد نمی‌رود که در جاده اهواز به خرمشهر تقاطع «پادگان دژ» زمانی که اسلحه نداشتیم، دوستان رزمنده ما با کوکتل‌مولوتف به خودروهای زرهی عراقی آسیب می‌رساندند. در آن شرایط تجهیزات نظامی کم داشتیم و رزمندگان خیلی سختی کشیدند، اما عملیات‌های بعدی سازمان یافته شد.

 

همچنین در این دیدار مادرشهیدان مصطفوی، خلوص نیت و عبادت خدا، احترام به والدین و مردم و همچنین ثابت قدم بودن در راه پاسداری از انقلاب و حمایت از امام راحل و کمک به فقرا را از ویژگی های بارز شهید محمود مصطفوی عنوان کرد.

 

پاسدار شهید سید محمود مصطفوی اواخر سال 67 در منطقه «فاو» به درجه رفیع شهادت نایل آمد. پیکر پاک این شهید اخیرا در پی عملیات کاوش کمیته جست و جوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح تفحص شد و هفته پیش در جوار مزار دو برادر شهید بزرگوارش و مرحوم پدر گرامی‌اش در بهشت شهدای میانکو در شهرستان امیدیه آرمید.

/ 0 نظر / 13 بازدید