در باغ شهادت را نبندید 21/5/93

جستجوی شهدا’ 

دنبال چند شهید می گشتند که نشانی تقریبی محل شهادتشان را داشتند. چند بار به آن جا رفته بودند؛ اما دست خالی برگشته بودند. منطقه کاملاً رملی بود کمی گشتیم؛ اما چیزی پیدا نکردیم. باد ملایمی می ورزید. کم کم وزش باد شدت گرفت. خودمان را به درختی که نزدیکمان بود، رساندیم تا در امان باشیم. وزش باد که کم شد، بلند شدیم و به اطرافمان نگاه کردیم. چیزی که پیش از وزش باد زیر رملها مدفون بود، نظرمان را به خود جلب کرد. به طرفش دویدیم. پیکر مطهر همان شهدایی بود که در جستجویشان بودیم

 

++++++++++++++++++++++++++

 سجده ی آقا مهدی

شاگرد مغازه ی کتاب فروشی بودم. حاج آقا گفت:«می خواهیم بریم سفر. تو شب بیا خونه مون بخواب.» بد زمستانی بود. سرد بود. زود خوابیدم. ساعت حدود دو بود. در زدند. فکر کردم خیالاتی شده ام. در را که باز کردم، دیدم آقا مهدی و چند تا از دوستانش از جبهه آمده اند. آن قدر خسته بودند که نرسیده خوابشان برد. هوا هنوز تاریک بود که باز صدایی شنیدم. انگار کسی ناله می کرد. از پنجره که نگاه کردم، دیدم آقا مهدی توی آن سرمای دمِ صبح، سجاده انداخته توی ایوان و رفته به سجده.  شهید مهدی زین الدین
منبع : کتاب زین الدین

+++++++++++++++++++++++++++++++++

هویت شهید گمنام پس از 30 سال مشخص شد

هویت شهید ˈمجیدرضا حکمت پورˈ شهید مشهدی که در سال 1362 به شهادت رسیده و در سال 1386 به عنوان شهید گمنام تشییع شده بود پس از گذشت بیش از 30 سال از زمان شهادتش مشخص شد.

 

هویت شهید حکمت پور که به عنوان شهید گمنام در سال 1386 در آرین شهر استان خراسان جنوبی تشییع و تدفین شده بود بعد از هفت سال از مراسم تدفین در پی آزمایش دی.ان.ای مشخص شد.

بنا بر این گزارش مادر شهید حکمت پور در پی این شناسایی و پس از 30 سال چشم انتظاری مزار فرزندش را در آغوش گرفت.

شهید ˈمجیدرضا حکمت پورˈ سال 1362 در سن 14 سالگی در عملیات خیبر به شهادت رسید.

 

+++++++++++++++++++++++++++++++

 

مادر دیپلماتی که ۲۵ سال کولر خانه‌اش را روشن نکرد

 

مادر سید محسن موسوی ، دیپلمات ربوده شده در لبنان ،  25 سال انتظار کشید؛ او در تمام این سال‌ها در سرمای زمستان بخاری را روشن نکرده و همچنین در گرمای تابستان هم از کولر استفاده نمی‌کرد او می‌گفت «نمی‌‌دانم سید محسن الآن در چه وضعیتی است».

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

آخرین لحظات  مردان بی ادعا

سعید قاسمی که درنبرد عملیات والفجر مقدماتی ،مسئولیت واحد اطلاعات وعملیات لشگر 27محمد رسول الله(ص)را بر عهده داشت از سرنوشت گردان حنظله می گوید : ساعت های آخر مقاومت بچه ها در کانال ،بی سیم چی گردان حنظله حاج همت را خواست .حاجی آمد پای بی سیم وگوشی را به دست گرفت صدای ضعیف وپر از خش خش را از آن سوی خط شنیدم که می گوید :احمد رفت ،حسین هم رفت .باطری بی سیم دارد تمام می شود .عراقی ها عن قریب می آیند تا مارا خلاص کنند .من هم خدا حافظی می کنم . حاج همت که قادر به محاصره تیپ های تازه نفس دشمن نبود ،همانطور که به پهنای صورت اشک می ریخت،گفت :بی سیم را قطع نکن ...حرف بزن .هر چی دوست داری بگو ،اما تماس خودت را قطع نکن .صدای بی سیم چی را شنیدم که می گفت :سلام ما را به امام برسانید .از قول ما به امام بگویید همانطور که فرموده بودید حسین وار مقاومت کردیم،ماندیم وتا آخر جنگیدیم. 
منبع : مبنع:رد خون

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

زندگینامه تنها شهید اروپایی دفاع مقدس در قم

زندگی‌نامه تنها شهید اروپایی دفاع مقدس با حمایت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و مؤسسه مالی و اعتباری کوثر استان قم تدوین و چاپ شد.کتاب «کمال کورسل»، حاوی زندگی‌نامه تنها شهید اروپایی دفاع مقدس «ژروم ایمانوئل کورسل» متولد فرانسه است که پس از تشرف به دین مبین اسلام به کمال کورسل تغییر نام داد و به تحصیلات دینی در یکی از مدارس علمیه قم پرداخت.
کورسل سپس عازم جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شد و پس از شهادت در عملیات مرصاد، پیکر مطهرش در گلزار شهدای علی‌بن جعفر(ع) قم به خاک سپرده شد.
براساس این گزارش کتاب کمال کورسل پس از ماه‌ها پژوهش و تحقیق توسط سیدمحمدصادق حسینی‌مقدم، در 42 موضوع و 88 صفحه شامل متون و تصاویر مربوط به شهید، تدوین شد و با حمایت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم در بهار سال 93 برای نخستین بار چاپ شد.

 

/ 0 نظر / 65 بازدید