شهید فرهاد حق پرست از شهدای اغاجاری و امیدیه

 

           

شهید فرهاد حق پرست
 

در طلوع خورشید مرداد ماه سال۴۰ در شهرستان مسجد سلیمان به دنیا آمد. دوران ابتدایی وراهنمایی را با موفقیت به پایان رساند ودر همان سالها به لحاظ شغل پدر به آغاجاری مهاجرت نمود. در خرداد ماه سال ۵۸ موفق به اخذ دیپلم در رشته برق گردید وبا تاسیس سپاه آغاجاری به جمع سبز پوشان دشت شقایق پیوست.

پس از چند ماه برای سرکوب فتنه گنبد به همراه شهیدان ایرج دستیاری ویکی از برادران به صورت داوطلب مرخصی گرفتند وبا استفاده از مرخصی به گنبد رفتند. در ابتدای سال۵۹ سپاه آغاجاری برای تقویت نیروی مرزبانی در مرزهای جنوبی خرمشهر خصوصاً محور شلمچه او را به اتفاق جمعی از سبزپوشان از جمله سعید پرچیده به آن دیار اعزام می نماید ودر نیمه دوم سال۵۹ همراه یک گروه۲۲نفری برای تقویت سپاه کردستان عازم غرب کشور می شوند. فرهاد در کردستان از ناحیه کتف چپ مجروح شد واین مجروحیت مصادف با آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه کشور اسلامیمان گردید. او در برگشت به عنوان فرمانده عملیات سپاه انتخاب شد ودر همان آغاز جنگ به جبهه اعزام شد. وی درعملیاتهای خمینی روح خدا، فرمانده کل قوا وجبهه دارخوین وشکست حصر آبادان خوش درخشید. بعد از بازگشت از جبهه به سمت قائم مقام سپاه پاسداران آغاجاری منصوب شد و تا آغاز عملیات بیت المقدس به عنوان فرمانده گردان ابو الفضل(ع) در عملیاتها شرکت جست واز ناحیه کتف راست مجروح گشت. بعد از عملیات بیت المقدس به عنوان مسئول ستاد تیپ انتخاب شد وعاقبت آن جوان خستگی ناپذیر در آخرین روزهای ماه رمضان سال۶۲ مصادف با ۲۸ تیر ماه با آن چهره پاک وآرام به آسمان شهادت پرگشود.

یادش گرامی و پر رهرو باد

 

  التماس دعا

 

      

 

 

/ 3 نظر / 15 بازدید
غریب دیرآشنا

http://www.upload98.com/images/7nydy3ryhw9vd3p09f.jpg عکس شهیدزنده http://titarmoshk.blogfa.com وبلاگ معرفی شهیدزنده

غریب دیرآشنا

سلام دوستان عزیز ایمانی و هموطن/ حضرت آیت الله سیداحمد هاشمی ازخوبان روزگارماست معظم له روحانی جانبازگمنام بی توقع و بی ادعاء و بدون حقوقی است که بیش از بیست سال است که براثر جراحات و صدمات و کسالات ناشی از جبهه و جنگ (ترکش و انفجار و شیمیایی) و بدون هیچگونه حقوق و مستمری و حتی حقوق و مزایای جانبازی و شهریه حوزه راهم نمیگیرند و در نهایت فقر و بی بضاعتی با عائله ی سنگین اما با مناعت طبع و عزت نفس در زادگاهش دهستان آسیاب - شهرستان امیدیه - استان خوزستان کاملا زمینگیر شده و قادر به هیچ کاری نیست و با شدت کسالات بطوریکه در شبانه روز چندبار میمیرند و زنده میشوند زندگی را سپری مینمایند ٪ شفای عاجل و کامل این سید اولاد پیغمبر (ص) و باکرامت و بزرگوار را از خدا و جدش خواهانیم/ هرکسی که مایل است جهت مساعدت و کمک مالی به معظم له پس از حصول اطمینان اقدام نماید/ شماره موبایل معظم له : ۰۹۱۶۶۵۱۵۸۵۰ خدا و جدش به شما پاداش و اجر خیر دهد انشاءالله : از طرف مخلص معظم له / به وبلاگ معرفی معظم له http://titarmoshk.blogfa.com سری بزنید

محسن

روحش شاد فرهاد مانند سایر شهدا دوست داشتنی بود.