داماد سه روزه

 

 

شهید حمید رضا بهمئی :

 

شهیدان را به نوری ناب شوییم

                              درون چشمه ی مهتاب شوییم

 

شهیدان همچو آب چشمه پاکند

                                شگفتا آب را با آب شوییم

 

چند ماهی از حضور حمید رضا  در جبهه می گذشت. خانواده اش ، پشت سر هم باهاش تماس می گرفتند که کاری ضروری پیش آمده  است. تا یک روز مرخصی گرفت و از جبهه به خانه آمد. مادرش به او  پیشنهاد ازدواج با یکی از اقوام را داد. تا نام آن عروس را شنید ، دلش متمایل شد . ولی شرط گذاشت ، که من باید هر چه سریع تر به جبهه برگردم.

خانواده با پیشنهادش موافقت کردند و با خود گفتند: ازدواج که کند ، دلبسته ی زندگی می شود و دیگر جبهه نمی رود. مگر او با دیگر جوانان همسایه که دنبال کار و زن و بچه هستند ، چه فرقی دارد. مراسم عقد او در فضای صمیمی و معنوی انجام گرفت. بعد از سه روز گفت باید به جبهه بروم و مرخصیم تمام شده است. اول همه فکر کردند که شوخی می کند. ولی گفت : خیلی هم جدی هستم.

علی رغم اصرار مادر و پدر برای ماندن چند روز بیشتر ، حاضر به ماندن در منطقه ی آغاجاری نشد  و به جبهه و رفت و چند بعد در عملیات خیبر بر اثر ترکش خمپاره به آسمان ها پر کشید و میهمان خدا شد.

با شهادت حمید رضا  همسرش سومین  شهید به جمع خانواده ی آنان اضافه  شد. زیرا دو نفر از برادرانش هم در جبهه های جنگ به درجه ی رفیع شهادت نائل آمده بودند. شهید منوچهر و ایرج بهمئی.

مزار این شهیدان زینت بخش آغاجاری در قطعه ی شهدا می باشد.

یادشان گرامی و جاوید باد

 

 

/ 1 نظر / 12 بازدید
فاطمه

با سلام عرض خسته نباشید خیلی لذت بردم ممنون از زحماتتون لطفا یه قسمت هم برای جستو بگزارید تا بتونیم اسم شهید مورد نظرمون را وارد کنیم و مطالب مربوط به ایشان را جستجو کنیم