در روزهای سخت دفاع مقدس بر رزمندگان اغاجاری و امیدیه چه گذشت ؟

به گزارش امید نیوز امیدیه ، بهنام اشتری مانند بسیاری دیگر از یادگاران و حماسه سازان بزرگ دفاع مقدس که بیشتر مایل هستند گمنام بمانند و از هرگونه مصاحبه و معرفی گریزانند بالاخره با اصرار فراوان با خبرنگارما به گفتگو پرداخت و به سوالات پاسخ داد.

لطفا یک بیوگرافی از خودتان و سابقه کوتاهی از دوران مدیریت

 در سپاه بیان کنید:

بسم الله الرحمن الرحیم

بنده بهنام اشتری متولد 1343 در منطقه امیدیه به دنیا آمدم و تا سال 57 در امیدیه زندگی میکردم وقتی بوسیله دو تن از فعالان انقلابی با اهداف انقلاب آشنا شدیم ، تا سال چهارم متوسطه در هنرستان شهید اتابک درس خواندم و سال 59 بعد از اخذ مدرک دیپلم وارد سپاه شدم و همان موقع بود که اعزام شدیم به پاسگاه مرزی خیام خرمشهر که به دستور شهید والا مقام محمد جهان آرا در آن جا میبایست تردد دشمن را زیر نظر داشته باشیم.

در همین حال ما آمار روزانه تردد و تحرکات دشمن را به ایشان اطلاع می دادیم تا اینکه بعد از شهادت ایرج دستیاری (اولین شهید جنگ تحمیلی ) جنگ بین پاسگاههای مرزی شروع شد که جنگ در حالی تحمیل شد که دشمن در مقابل یک عده دانش آموز که چند قبضه اسلحه ژ3 و  آرپی جی که یکی از آنها  دست من بود بیشتر نداشت قرار گرفته بود.

خب جنگ رسما آغاز شد و ما تا سال 67 درگیر جنگ بودیم تا حدود سال 76 که من قائم مقام سپاه امیدیه بودم و بنا به وظیفه عازم لبنان شدم و در آنجا در کنار رزمندگان لبنانی بودیم .

سال 80 نیز به تهران برگشتم و در سپاه قدس مشغول شدم که بعد از یک سال بازنشسته شدم و به کار آزاد پرداختم.

اهداف نشست همرزمان و یاران قدیمی در شهر امیدیه چه بود ؟

خب به هرحال بنده بچه این منطقه بودم و اولین فرمانده گردان امیدیه بنام ابوالفضل  بودم که بعد از عملیات فتح المبین به گردان انشراح تغییر نام یافت  و میشود گفت بیشتر افرادی که از این منطقه اعزام میشدند نیروهای آموزش دیده ما بودند لذا احساس کردم بچه هایی که سالها کنار هم بودند سالهای بعد از جنگ دچار اختلاف شدند و شاید از لحاظ ظاهری مشکلی با هم نداشتند  اما باطنا همگرایی در بین آنها به چشم نمیخورد و ا زانجاییکه این طرح سالها در ذهن من بود و همزمان با فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص فرهنگ ، تصمیم به اجرا کردن این حرکت فرهنگی گرفتم  و به اتفاق دوستان بچه های قدیمی مدرسه ای و جبهه و جنگ را دعوت کردیم تا یک روز کنار هم باشیم.

همانطور که میدانید مشکل اساسی جامعه اسلامی ما عدم بصیرت است که همین امر باعث رخنه در جامعه میشود لذا ما باید به فرمایش مقام معظم رهبری در غبار فتنه ها بصیرت داشته باشیم.

توصیه به جوانان در شرایط کنونی :

سفارش بنده به دوستان قدیمی و جوانان امروز دارم اینکه به جای برداشت های ناصحیح از شبکه های بیگانه ، خودشان تحلیل گر باشند یعنی اگر بی بی سی و غیره را می بینند به این فکر کنند که ایا اینها به نفع ملت ما و کشور ما گام بر می دارند یا خیر ، مسلما جواب خیر است چون تاریخ و سابقه آنها نشان میدهد که آنها به دنیال استعمار و نابودی انقلاب هستند.

لازم است این را هم بدانیم که همانطوری که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران فرمود ، پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد در واقع تنها راه نجات ما ولایت فقیه و گوش به حرف ولی فقیه بودن است .

در پایان نیز سفارش میکنم وصیت نامه شهدا را مرور کنیم و به آنها جامه عمل بپوشانیم که یکی از راههای دشمن شناسی و بصیرت افزایی همین زندگینامه شهدای ماست و جا دارد اینجا اعلام کنم که دست تک تک جوانان این مرز و بوم را میبوسم چرا که همین جوانان بودند که در مقابل دشمن استکباری زمان انقلاب و جنگ تحمیلی ایستادگی کردند و امیدوارم که در هر شرایطی پشتیبان ولایت فقیه و نظام خود باشند.

/ 0 نظر / 30 بازدید